Zkuste si nasadit Moudrý klobouk ;)

Info o postavách z vol. 1; mini rejstřík č. 1

3. září 2015 v 21:29 | Suki |  Chojin
Zdravím! Jak jsem slíbila, tentokrát tu mám trochu delší článek, který vás seznámí s nejhlavnějšími postavami mého příběhu inspirovaného Narutem. Zdaleka ale nejsou všechny, další se objeví během dalších dílů. ;) A dále pak základní vysvětlivky a systémy různých věcí pro přehlednost. Tak jdeme na to!

Chojin Honzin [Čódžin Honzin]
Hlavní postava příběhu. Narozen 20. února 777 ve znamení Ryb. Na akademii byl víceméně průměrným studentem, kterého však bavily předměty týkající se logiky, vědy nebo poznávání. Odmaturoval z předmětů všeobecná teorie, ninjutsu, zbraně a dešifrování se známkami 1, 3, 3 a 3 (průměr 2,5). Žije s babičkou a oběma rodiči, kteří jsou 'prostí občané', což z něj dělá jediného ninju v rodině. Když byl malý, snil o tom, že se stane vědcem nebo astronomem. Po odmaturování se stane jedním z členů týmu devět, kterému bude velet zkušený jounin Sagy. Jeho prvním a hlavním chakrovým elementem je vzduch. Má rád tlačenku, bagety a vlastně jídlo všeobecně. Neumí plavat a v boji je dost pomalý.
Chidori Machchi [Čidori Mači]
Narozena 14. února roku 777 ve znamení Vodnáře. Na akademii se projevila jako poměrně nadaná, i když drzá a někdy nesoustředěná kunoichi. Zkoušku skládala dokonce z pěti předmětů; kromě pro všechny společné teorie a ninjutsu to byly zbraně, dešifrování a zapečeťování. Je však dobrá i v taijutsu. Průměrem 1,4 opět dokázala, že patří téměř mezi ročníkovou elitu a má potenciál. Je zatím nejmladším členem klanu Machchi, který je ve vesnici expertem pro ohnivé techniky. Jejím chakrovým elementem je tedy logicky oheň. Nesnáší hodně věcí, třeba játra k jídlu a její slabinou v boji je neschopnost logického úsudku spolu s rychlým rozhodováním.
Hige Hrubyj
Mladší z dvojčat. Štír, narozen 9. listopadu roku 776, z čehož vyplývá, že je o rok starší a na akademii začal chodit v sedmi letech. Když se opravdu snaží, dokáže okolí překvapovat svými bystrými úsudky a když se soustředí, dokáže nemalé věci. Nikoho proto nepřekvapilo, že si zvolil zkoušku ze spíše neninjovských předmětů - historii a matematiku s fyzikou. Čistý průměr 2 z něj sice nedělá úplně génia, nicméně všichni vědí, že v té hlavě něco má. Jeho matka, sestra, babička a nevlastní otec jsou normální občané, stejně tak jako i vlastní otec, který žije s jeho starším bratrem v jiné zemi. Chakrová podstata je oheň. Spíše tichý typ, což si někdo může vysvětlit jako stydlivost. Občas je zmatený a těžko hledá správná slova, takže může působit komicky.
Jim Narcis [Džim Narcis]
Na svět přišel 9. září 776 a tudíž ho ovládá znamení Panny. Odmalička měl, především díky mohutné vysoké postavě, velké nadání a sílu pro taijutsu. Jeho zkouška na ninja akademii tudíž zahrnovala právě tento předmět, plus zbraně. Jinak se jeho schopnosti pohybují na průměrné či podprůměrné úrovni. Jim je, spolu s několika dalšími spolužáky, takzvaným válečným sirotkem, kdy před deseti lety ztrail oba rodiče-ninji a do svých patnácti let, než se stal ninjou, žil v sirotčinci. Je dalším, kdo ovládá živel ohně, i když ne třeba tak dobře. Občas je zamlklý a vážný, častěji se ale baví a je hlučný; skvěle vychází s kamarádem Zenem, dvojčaty Higem a Laharlem a pár dalšími. Spíše nekonfliktní typ. Jeho slabinou je v podstatě to, že se až moc spoléhá na své taijutsu a neuvědomuje si ostatní rizika.
Jirka Diego
Tenhle zrzek se narodil . srpna roku 777, což z něj dělá nejmladšího absolventa z ročníku. Jdou mu spíše předměty a věci nezaměřené na přímý boj. Baví ho biologie, lékařské techniky a práce se zapečeťováním, takže je pravděpodobně také nejlepším podpůrným ninjou. Průměr u zkoušek měl 1,5. Žije se svými rodiči a mladší sestrou, všichni tři jsou prostí občané. Ovládá jeden z nejvzácnějších živlů - vodu, díky čemuž má i velké možství chakry a nadání pro lékařství, jak už bylo řečeno. Je to milý člověk, bojům se spíše vyhýbá, má rád zvířata a vždy se snaží najít nějaký kompromis. Jeho známou slabinou je, že když padne do genjutsu, sám se neumí zachránit. Právě díky velkému množství chakry neumí zastavit její tok, což je ve většine případů jediná možná záchrana.
Kameko Belo
Kunoichi narozená 1. července 777 ve znamení Raka. Ve škole měla problémy snad se všemi předměty kromě historie a teorie, takže pro ni bylo obtížné si nakonec vybrat oblasti, z nichž by měla zkoušku skládat. Nakonec odmaturovala s průměrem 2,25. Kameko žije se svými rodiči (oba jsou geninové) v jedné z rezidencí její rodiny. Jsou známí v celé zemi díky chovu hospodářských zvířat, konkrétně slepic a králíků, díky čemuž jsou také bohatí. Kameko ovládá vzdušnou chakru. Ráda se liší od ostatních, takže často mění barvu a střih vlasů, šaty si sama navrhuje a šije. Je to kreativní osoba. Slabou stránkou je ninjutsu, protože si nedokáže zapamatovat správné kombinace ručních pečetí pro techniky, takže ho ani moc nepoužívá, a také taijutsu, boj na blízko.
Kjuby Megane + Niki
Se narodil 20. dubna 777, těsně ještě spadá pod znamení Berana. Akademií proplouval celkem bez problémů, ale kdyby chtěl, mohl si vést daleko lépe. Nejlépe mu jde taijutsu, ninjutsu, a když zapojí mozek, tak i dešifrování. S ostatními teoretickými předměty na tom byl už podstatně hůř. S průměrem 1,75 však stále patří mezi tu lepší polovinu třídy. Klan Megane je známý chovem ninja psů a extrémně vyvinutým čichem, což z nich dělá nejlepší stopaře v Shurikenové. Kjuby ovládá zemní element. Občas působí drsně a divoce. Jeho psí společnicí je už několik let fenka Niki, se kterou má i některé společné techniky. A jeho slabina? Často se až příliš spoléhá na zvířata.
Laharl Hrubyj
Laharl je starší z obou dvojčat, tudíž také Štír, narozen 9. listopadu 776. Ke studiu má ovšem mnohem menší vlohy než jeho bratr, učení mu přijde zbytečné, tedy pokud se nejedná o ninja techniky a zbraně. Akademii přetrpěl jen proto, aby se mohl stát ninjou co nejdříve. Jeho matka, sestra, babička a nevlastní otec jsou normální občané, stejně tak jako i vlastní otec, který žije s jeho starším bratrem v jiné zemi. Chakrová podstata ohnivá. Je živé povahy, rád se baví, má velký smysl pro humor, nechybí mu sebevědomí. Slabina: holky, holky, holky :)
Lukas Tyrel
Další Rak, narozen 10. července roku 777. Právem bývá označován za nejlepšího studenta ročníku; někteří dokonce zacházejí tak daleko, že o něm říkají, že je nejlepší za posledních deset let. Lepší za těch posledních deset let byl v jeho věku jen Shurikenkage. Marutoval s čistým průměrem 1, a to z pěti předmětů: ninjutsu, taijutsu, genjutsu, teorie a matematicko-fyzická oblast. Odmalička žije s ostatními sirotky v dětském domově. Jeho chakra má vzácnou bleskovou podstatu. Často bývá zamlklý a tajemný, někdy může budit dojem, že je namyšlený a nadřazuje se nad ostatní. Ve skutečnosti je ale oddán vesnici a přátelům a je vždy připravený je chránit. Znepokojivé také je, že zatím nikdo nezjistil žádnou jeho slabinu.
Maro Hajre
Maro se narodila 4. října 775 ve znamení uměleckých Vah. Je nejstarší ze čtyř sourozenců a tudíž by jednoho dne měla převzít vedení klanu. Nicméně, Maro se jako kunoichi nikdy moc nevedlo, když skládala akademickou zkoušku napoprvé, úplně vyhořela a o rok ji musela odložit. Ninja techniky zvládá jakž takž. Na druhou stranu ji baví předmět vyžadující logiku. Napodruhé, když maturovala společně se dvěma mladšími sourozenci, se jí zadařilo - průměr 2. Podstata chakry je vítr. Maro má k mnoha lidem odtažitý přístup a nebojí se je otevřeně kritizovat, čímž si nejednou nadělala spoustu problémů. Ráda maluje, kreslí a všeobecně tvoří. Nejlépe vychází s lidmi s podobnými zájmy.
Mikel Brožů
Spatřil poprvé světlo světa odpoledne 17. března 777. Narozen ve znamení Ryb, nechybí mu přirozená inteligence a ani talent. Baví ho jak ninjutsu, tak i předměty přírodních věd; vyniká i v taijutsu. Odmaturoval s průměrem 1. Je další osobou, která se vinou poslední velké války stala sirotkem. Jeho chakra má bleskovou podstatu, stejně jako Lukasova. Neustále s ním soupeří a jednoho dne chce být lepší než on. Je asi jediný, který Lukase neuznává jako nejsilnějšího a věří, že v zemi pobíhá mnohem více schopných ninjů. Má smysl pro humor, rád konverzuje o všelijakých tématech, občas hyperaktivní a neposedný, na druhou stranu hodný kluk.
Pajana Rautjana
Narozena 11. listopadu roku 776 ve znamení Štíra. Odjakživa se jí učit moc nechtělo, nicméně, pokud se chtěla stát ninjou, neměla na výběr. Ve většině předmětů si vedla průměrně, v některých ještě hůř. Průměr 2,5 z ní dělá nejslabší studentku ženského pohlaví. Odmalička bydlí spolu s mnoha dalšími dětmi v sirotčinci. Její chakra je zemní podstaty, nicméně, techniky jí moc dobře nejdou. Vlastně zvládá jen ty nejzákladnější, úrovně E a D. Dobře vychází s Jimem, Zenem a Šašinkou. Sní o tom, že si jednou otevře vlastní tetovací salón.
Razmin Hajre
Razmin je v pořadí druhé nejstarší dítě klanu Hajre. Je narozen ve znamení Panny, konkrétně 29. srpna roku 776. Ve škole si nevedl vůbec špatně, tedy dokud nedošlo na teorii. Má, narozdíl od Maro, talent na taijutsu, ninjutsu i bojování se zbraněmi. Vlastně by se dalo říct, že je její pravý opak. Průměr u zkoušek měl 2, pokazila mu to jen teorie. Ovládá živel vzduch. Razmin je aktivní, společenský, do všeho zapálený, trochu drzý. Když byli malí, s Maro se nesnášeli. Nicméně, postupem času z toho oba "vyrostli" a dostali rozum. Přesto si z ní často dělá legraci.
Sona Hajre
Sona, třetí ze sourozenců, se narodila 6. dubna (Beran) 777, i když se jednalo o poměrně předčasný porod. Navzdory tomu se ze Sony stala opravdu schopná kunoichi, která to umí se zbraněmi i s pěstmi. Povídá se, že přes zbraně je opravdu expert a v této disciplíně by se mohla rovnat Lukasovi. Nicméně ninjutsu jí moc nejde, nedokáže se ani pořádně naklonovat. Odmaturovala s průměrem 2,25. Jejím elementem je také vzduch. Sona je společenská, dobrá kamarádka, má ráda děti a tréninky. Naopak nesnáší namyšlené a falešné lidi, takže se s kdekým často hádá a nenechá si nic líbit.
Suki Hane
Suki se narodila 20. června 777, tudíž je Blíženec. Odmaturovala s průměrem 1,25, má talent na ninjutsu, lékařské techniky a na práci s pečeťmi. Dobře zachází i se zbraněmi. To se ovšem už nedá říct o genjutsu, proto ho v boji nikdy nepoužívá. Její chakra má vzácnou vodní podstatu, což taky znamená, že Suki má obrovskou zásobu chakry, na rozdíl od Jirky ji ale ovládá celkem snadno. Žije v sirotčinci, odkud chce co nejdříve vypadnout. Její nejoblíbenější barvy jsou černá, červená a světle zelená. Má ráda kočky, čtení, kreslení, ale zato panický strach z výšek a z Lukase.
Šašinka Loncarič
Narozen 21. prosince roku 776, Střelec. Sice na to nevypadá, ale je velmi talentovaný, jdou mu veškeré ninja předměty, včetně zacházení se zbraněmi. Nikoho tedy moc nepřekvapilo, když odmaturoval s průměrem 1 a zařadil se tak mezi tři nejlepší žáky v ročníku. Jak se mu však povede mimo akademickou půdu, v terénu, stále zůstává nezodpovězenou otázkou. Další vodní ninja s velkou zásobou chakry. Bydlí se starší sestou a matkou - obě jsou to kunoichi hodnosti chuunin. Když je nervózní, ve stresu nebo v rozpacích, koktá. Miluje fotografování a vždy s sebou tahá foťák, který má pověšený okolo krku.
Yogi Jon Hory
Se narodil 3. února ve znamení Vodnáře. Jako jediný má i druhé křestní jméno, které ale používá jen v oficiálních záležitostech. Yogi je další chytrá hlava - maturoval z matematicko-fyzické oblasti a historie. Má dobrého pamatováka, nicméně, když přijde na praxi typu ninjutsu a taijutsu, už to není taková sláva. Maturoval s průměrem 1,75, kdy dostal známku 4 z ninjutsu. Zjistilo se, že je typem ninji, který musí mít v rovnováze obě stránky své síly, fyzickou i psychickou, aby mohl zvládat složitější techniky. Bohužel trénování těla (taijutsu) mu moc nejde, takže s technikami dlouho zaostává na nízké úrovni. Podstata chakry je vzácný blesk. Kdyby trénoval používání genjutsu, mohl by se stát dost silným. Žije s rodiči a sestrou, jedná se o ninjovskou rodinu. Kreativní typ jako Maro.
Zen Tišer
Přišel na svět jako Ryba, 18. března. Už od jedenácti let se začal věnovat hlavně taijutsu a boji s katanou, v čemž opravdu vyniká. Z těchto předmětů měl vždy jedničky. Naopak se mu příliš nedaří v užívání zemních technik a technik všeobecně. Jeho chakra má tedy zemní podstatu. Průměr u zkoušek měl 2. Zen žije u svých ninjovských rodičů, oba jsou to chuuninové. Zbožňuje zbraně, hlavně meče, trénování, rád tráví čas se svými kamarády. Sní o tom, že se stane silným ninjou, založí rodinu a ochrání všechny, na kterých mu záleží.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Justu (čteme "džucu") se všeobecně spojuje s dovednostmi ninji, které nemůže normální člověk vykonávat. K používaní jutsu je nutná manipulace s chakrou a někdy různé ruční pečetě (používá se 12 typů pečetí). Všeobecně jsou jutsu neboli techniky rozděleny do tří kategorií: genjutsu, ninjutsu a taijutsu. Speciálním Jutsu jsou také senjutsu, které využívají speciální typ chakry. Techniky se dělí podle obtížnosti do šesti tříd:
Třída E: úroveň student Akademie
Třída D: úroveň Genin
Třída C: úroveň Chuunin
Třída B: úroveň Jounin
Třída A: úroveň Kage nebo Jounin
Třída S: extrémní úroveň

Genjutsu (幻術 - techniky iluzí, čteme "gendžucu") jsou techniky, které užívají chakru v nervové soustavě oběti a pomocí této chakry vytvářejí iluze. Genjutsu způsobuje, že osoba (cíl útoku) cítí, slyší, vidí, ochutnává nebo nahmatává věci, které ve skutečnosti nejsou jen proto, aby s ní mohlo být manipulováno. Jinými slovy, genjutsu ovlivňuje všech pět smyslů. Lidé pod vlivem genjutsu buď zůstanou stát na místě nebo ztratí vědomí, to závisí na tom, jestli jsou schopni rozpoznat, že jsou v genjutsu, a jak se mu dokáží bránit. Existuje několik způsobů, jak se bránit genjutsu. Protože genjutsu používá chakru oběti proti ní, může obět zrušit genjutsu tím, že přeruší tok své vlastní chakry. To se nazývaný Genjutsu Kai (幻術解 - Uvolnění Genjutsu). Další možnost, jak zrušit působení genjutsu, je intenzivní bolest (ale ta nesmí být způsobena genjutsu). Dále ještě může zrušit genjutsu další osoba pouhým fyzickým kontaktem s obětí. Obtížnost uvolnění genjutsu určuje jeho úroveň.

Ninjutsu (忍術 - Ninja techniky, čteme "nyndžucu" nebo nindžucu") je termín, který odkazuje na téměř jakoukoli techniku, při které se používá chakra a která umožňuje uživateli dělat něco, co by za jiných okolností dělat nemohl. Na rozdíl od genjutsu jsou však účinky ninjutsu reálné. Rukama se tvoří jednotlivé pečetě daného ninjutsu a během toho se shromažďuje potřebná chakra. I když zkušený ninja nemusí u jednodušších ninjutsu používat pečetě a zvládá je jen pomocí své vůle. Mnoho ninjutsu jsou označována jako živelná ninjutsu a jsou rozdělena podle živlů (země, oheň, blesk, voda, vítr), který využívají.

Taijutsu (体術 - techniky těla nebo boj z blízka, čteme "taidžucu") jsou všechny techniky, které mají svůj základ v bojových uměních nebo se zakládají na přirozených lidských schopnostech. Jinými slovy taijutsu je technika, při které uživatel používá svou životní sílu přímo místo toho, aby ji převáděl na chakru. To znamená, že použítí jakékoli taijutsu techniky je mnohem rychlejší než použít genjutsu nebo ninjutsu.

Elementy Každý ninja má potenciál k využití jednoho elementu, vzácněji se obevují ninjové se dvěma podstatami. Extrémní vzácností je troj-typá chakra, kterou nemá ani 0,01% ninjovské populace. Povídá se, že takoví lidé jsou nebezpeční, v minulosti byli využíváni hlavně jako zbraně proti ostatním zemím a nakonec uvrhli do záhuby i svou vlastní vesnici, protože takovou sílu nebyli schopni zvládnout. Často bývali nebezpeční schyzofrenici.
Katon 火遁 Oheň: Katon neboli Ohňivý element má formu ohně a plamených útoků. Těmito útoky jsou obvykle ohnivé koule nebo plamen, který se postupně rozšiřuje. Oheň se většinou v boji používá jako útočný element.
Fuuton 風遁 Vítr: Fuuton neboli Větrný element, probíhá ve formě větrného útoku. Často se využívá k velkým poryvům větru nebo velkých bouří. Vítr je většinou útočný element a je dobrý pro boj na všechny vzdálenosti.
Raiton 雷遁 Blesk: Raiton neboli Bleskový element, probíhá ve formě elektřiny a bleskových útoků. Když se použije ve spojení s kovovými zbraněmi, tak se jeho síla ještě více zesiluje. Blesk je dobrý pro boj na střední a dalekou vzdálenost.
Doton 土遁 Země: Doton neboli Zemní element na sebe bere podobu zemních či bahnivých útoků. Ninja se díky tomuto elementu může zamaskovat pod zemí, aby porazil svého soupeře, který stojí na povrchu. Země také může měnit tvrdost předmětů, takže se pomocí tohoto elementu dá ze země vyrobit něco tvrdého jako ocel nebo něco měkkého jako hlína a jíl.
Suiton 水遁 Voda: Suiton neboli Vodní element má formu útoků založenou na vodě. Voda se dá k obraně využít jako vodní stěna a k útoku se dá ztvarovat do velkých pohyblivých proudů. Voda je také velmi rozmanitá, pokud jde o tvar, který chce uživatel vytvořit. Vodní chakra je také léčivou chakrou.
(Zdroj: Konoha.cz, za což děkuju!!, některé informace jsem pouze drobně pozměnila tak, aby pasovaly do mé story)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 5. září 2015 v 12:03 | Reagovat

super info, alespoň si je všechny dokonale představím...

2 Bailey Bailey | Web | 5. září 2015 v 18:09 | Reagovat

Lol akurát obieham Affs aby som dala vedieť, že sme späť na blogu a rozmýšľala som, či sem vôbec ísť a potom som uvidela nové články! :D
Takže, som rada, že si späť :D Avšak Naruta som nikdy moc nesledovala, tak asi túto poviedku budem musieť oželieť.. čo tá Percy Jackson, na ktorej nové časti stále čakám? :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama