Zkuste si nasadit Moudrý klobouk ;)

Červenec 2015

Zlovlk ( D i r e w o l f )

2. července 2015 v 21:44 | Suki |  Game of Thrones
Původ: Zlovlk je blízkým příbuzným vlka, jak už ostatně z názvu vyplývá. Zlovlci jsou však mnohem silnější a větší. Tento název si však autor sám nevymyslel, pojmenoval je po skutečných zvířatech, která na naší planetě žila v období Pleistocénu (Pleistocene megafauna); jednalo se o vlky větší než jak je známe dnes.

Lokace: Směrem jižně od Zdi bychom žádného Zlovlka nenašli, všichni vyhynuli, pravděpodobně proto, že se jich lidé báli a lovili je, dokud nezůstal ani jeden. Jedná se totiž o velmi nebezpečné predátory.

Šedý zlovlk v bílém poli je pečeť rodu Starků.

Vzhled: Mohou vyrůst do stejné výšky jako poníci. V poměru k jejich tělům mají dlouhé končetiny a hlavu větší než obyčejní vlci, také čenichy jsou výraznější a delší. Možná zbarvení srsti jsou odstíny (v tomto případě žluté oči), černá (oči zelené), ale také jako u mnoha jiných druhů zvířat existují tvz. albíni (oči mají červené).

Chování: Zlovlci jsou poměrně společenští tvorové, stejně jako ostatní vlci, a cestují a žijí ve smečkách. Co se však lovu týče, efektivněji loví jako samostatní jedinci. Jsou vysoce inteligentní. Ne zřídka se stává, že osamělý zlovlk se přidá k již existující smečce běžných vlků a díky své velikosti zde má jasnou převahu a dominanci.

První výskyt v knize: Již ve 2. kapitole. Robb Stark objeví mrtvou samici zlovlka na cestě zpět do Zimohradu, což je jižně od Zdi. Podle Theona Greyjoye je to alespoň 200 let, kdy bylo na tomto území zvíře naposledy spatřeno. Samice však není tak úplně sama - šest jejích mláďat na sebe nenechá dlouho čekat. Starkové a Jon Snow se rozhodnou si je nechat a tím je vlastně zachránit.

Pojmenovaní zlovlci (v originále): Grey Wind, Lady, Nymeria, Summer, Shaggydog, Ghost

"A direwolf will rip a man's arm off his shoulder as easily as a dog will kill a rat." - Eddard Stark
("Zlovlk odtrhne mužskou paži od ramene stejně snadno jako pes zabije krysu.")
"There's not been a direwolf sighted south of the Wall in two hundred years." - Theon Greyjoy