Zkuste si nasadit Moudrý klobouk ;)

Duben 2014

FanArt postery 0.1

18. dubna 2014 v 17:51 Hunger Games
Z prvního kraje Glimmer (Třpytka), z druhého Cato a Clove (Kordeta), z pátého Foxface (Liška) a nakonec z Jedenáctky Rue (Routa). Mě se teda ta česká jména vůbec nelíbí :D

Captain Amerika 2: Winter Soldier

6. dubna 2014 v 22:44 Filmy
Nečekejte moc žádnou recenzi - na filmy je psát nechci a ani neumím, takže spíš nějaké postřehy atd. Včera jsme tedy byli s přítelem "na Amerikovi" a protože u nás nedávno otevřeli obchodní dům a v něm Premiere Cinemas, rozhodli jsme se toho využít (jedna vstupenka a popcorn zdarma).
V první řadě nechápu, jak mohli ze Zimního vojáka (Winter Soldier) udělat Návrat prvního Avengera. To je opravdu na hlavu :D Nesnáším už jenom nesmyslné české překlady, takže dabing nepřipadal v úvahu ani ve snu.
Hlavními postavami filmu jsou Steve Rogers neboli Captain Amerika, Black Widow, Falcon, Bucky Barnes aka Winter Soldier a samozřejmě Nick Fury a jeho S.H.I.E.L.D. Agentka 13 moc velkou roli nemá.
Jde vlastně o to, že S.H.I.E.L.D.em postupně a tajně pronikala jiná organizace, Hydra, která šíří myšlenky Red Skulla a plánuje pomocí nových lodí zneškodnit každého, kdo by měl vůči jejich budoucí "vládě nad světem" výhrady. Vše mají ještě více zjednodušené, neboť Fury po jednom atentátu na svou osobu předstírá vlastní smrt a je tak nějakou dobu tiše v ústraní. Na své straně mají navíc supersilného vojáka, kterým není nikdo jiný než Captainovo přítel z dob druhé světové...
Mezi titulkami na konci uvidíme, jak už to tak v Marvel filmech bývá, dvě scénky. První nás připraví na chystaný film Avengers 2: Age of Ultron. Baron von Strucker (mimochodem jeden z nacistických vůdců Hydry) má k dispozici nevídané zbraně: Lokiho hůl z prvních Avengers a především mutantská dvojčata Quicksilvera a Scarlet Witch.
Fanoušci předlohy - komisků - občas trochu zaplakali, ale jinak nic hrozného (v porovnání s filmy Percy Jackson, Eragon).
Zajímavosti (zdroj: CSFD.cz)
  • Kapitánova proamerická uniforma z prvního dílu, jež během 2. světové války dávala smysl, musela být nahrazena jinou méně proamerickou variantou, aby Kapitán v současnosti nevypadal směšně.
  • Rok před vydáním filmu do kin začal v České republice vycházet "Ultimátní komiksový komplet" od Marvelu. Jedná se o komiksy přeložené do češtiny, mezi nimiž vyšel i "Captain America: Zimní voják", kterým je film inspirován.
  • Chris Evans si při natáčení sice nic nezlomil ani neutrpěl podobně závažné zranění, ale i tak podle jeho slov šlo o nejbolestivější film, na jakém se doposud podílel. Různých drobných pohmožděnin měl nespočet.
Mé hodnocení: 80%

Další knihy do sbírky

4. dubna 2014 v 18:35 Me & My
Už je pátek, víkend, jupí?! :D Dlouho tu nic nepřibylo, ale stejně mám zvláštní pocit, že vám to vůbec nevadí. :D Ale smůla, musím se zas pochlubit pár knihami, které dorazily vlastně už 25. března: proslulé Děti ze stanice ZOO (momentálně čtené už asi potřetí), Lunapark od S. Kinga a Noc na Karlštejně. U té poslední mě tedy hodně zklamala obálka, když jsem objednávala na eshopu, byla vyobrazena ta nová z edice Omega. :/ Ale tak jde hlavně o obsah, ne? Četli jste nějakou z těchto knih, chystáte se, nebo naopak z nějakého důvodu nechcete?