Zkuste si nasadit Moudrý klobouk ;)

Rezistence (Insurgent)

16. března 2014 v 3:10 | Demigod from District Ravenclaw aka Verča Luna Suki (¬‿¬) |  Knihy
Druhý díl trilogie z pera (nebo klávesnice?) spisovatelky Veronicy Rothové je taktéž za mnou, zanechávající smíšené dojmy.
*Text níže obsahuje SPOILER*

Tentokrát to bez něj asi napsat nepůjde. :)
Po útoku Sečtělých je Odevzdanost téměř vyhubena a to vše jen proto, že chtěla zveřejnit jistou informaci. Informaci, která obsahuje pravdu o světě za oplocením a která zároveň znamená, že život, jak ho všichni dosud znali, skončil. Tuto pravdu Tris zjistí s pomocí Tobiasova otce (Marcuse) a ve snaze ji zachránit z určitého počítače se rozhodne zradit svou nynější frakci, Neohroženost, která se mezitím stačila spojit s Odpadlíky. Neohroženost o této věci nic netuší a má v úmyslu pouze bezhlavě zaútočit na základnu Sečtělých a všechno (všechny) zničit. Díky tomu tedy Tris s kamarádnou Christinou, Marcusem a pár dalšími lidmi podniknou záchranou misi s cílem informaci najít, i když to znamená chránit úhlavního nepřítele, vůdkyni Sečtělých - Jeanine Matthewsovou. Mise však končí katastrofálně a jako bonus je Trisin vztah s Tobiasem v ohrožení. Nebyl by to však Čtyřka, kdyby situaci nezachránil a vše se prozatím neurovnalo.

Co se týče úmrtí, nezůstává kniha pozadu za tou první; některé postavy se zde objeví dokonce jenom "na skok." Celkem mě zaráží, jak z přibližně dvaceti nováčků z prvního dílů zůstává naživu sotva polovina. A ušetřeni nejsou vlastně ani starší a mladší, vedlejší i hlavnější postavy. Autorka si očividně bere až příliš k srdci teorii "Nesmí být předvídatelné, co bude dál a především kdo přežije". Plusem bylo, že jako čtenář jsem nezůstávala na místě: v jednu chvíli skleníky Mírumilovných, potom ubykace v Upřímnosti, azyl mezi Odpadlíky, chvilkový návrat do Jámy v Neohroženosti, věznění v Sečtelosti...docela rychle. Není divu, že mi kniha uběhla tak rychle. Obálka opět krásná, děj nicméně slabší než v předchozí.
Mé hodnocení: 80%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 22. března 2014 v 14:01 | Reagovat

V tomhle s tebou souhlasím. Knížka byla určitě skvělá, ale už se nečetla tak skvěle jako Divergence. Už jsem nepřemýšlela každou minutu, co jsem knihu nečetla o tom jak to asi bude pokračovat.
Každopádně jsem hodně zvědavá na třetí díl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama