Zkuste si nasadit Moudrý klobouk ;)

Březen 2014

Nico & Hazel 0.1

31. března 2014 v 21:32 Percy Jackson
Tito dva polobohové spolu mají velmi zvláštní, nicméně láskyplný sourozenecký vztah. Oba jsou potomky Háda, boha podsvětí (společně představují obě strany vládce mrtvých - smrt a bohatství) a oba pochází z "jiné doby" - přesněji řečeno z dvacátých let dvacátého století. I přes to je jim oběma čtrnáct let. Nic víc ale neřeknu, protože spoilery patří jinam :)

Hádův chrám (House of Hades) - HoO series

28. března 2014 v 0:29 Knihy
Napínavá výprava spěje ke zlomovému bodu; Percy s Annabeth trčí v Tartaru a ostatní se pokouší dostat s Argem II včas k Hádovu chrámu a Bráně smrti. (vlevo obálka pro ČR,SR,Ang,..,vpravo americká)
Předposlední díl je zas o kousek tlustší než předešlý a děj vypráví každý ze sedmi polobohů z proroctví. Upřímně, Piper tam být ani nemusela, ale Rick chtěl nejspíš za každou cenu ukázat, že není tak neschopná a čtyři kapitolky jí tedy dopřál.

Děj začíná z pohledu Hazel a to ve chvíli, kdy na posádku ve vzduchu útočí horští bohové a to jim dost komplikuje postup přes Apeniny. Ona i její přátelé se totiž musí všas dostat do Epiru v Řecku, aby mohli pomoci Annabeth a Percymu z Tartaru, ale také aby zavřeli smrtelnou část Brány smrti. Nebyly by to však antické kraje, kdyby na ně nezaútočilo několik dalších věcí či polobohů, například bandita Skeirón s jeho obří želvou.
Život polobohů je ale plný i jiných úskalí, kupříkladu setkání s Kupidem. Jen si to představte: jako protislužbu za jeho pomoc si musíte nahlas přiznat, do koho jste se doopravdy zamilovali, ať je s vámi v tu chvíli kdokoliv a bez ohledu na to, jak je vám to či není milé. Nebo od vás může určitá bohyně kouzel a mlhy chtít, abyste se během pár dní naučili kdovíjaké triky s magií a posílala za vámi kontrolu v podobě prdící tchořice. Možná v sobě objevíte i novou sílu. A v nej(lepším/horším) případě se vám může stát, že vás někdo s radostí katapultuje až na Ogygii, ostrov, ze kterého není úniku. Ledaže by...
Nebudeme ale předbíhat, to si musíte všichni prožít sami! Některé pasáže v Tartaru vám možná budou připadat zdlouhavé jako mně, ale bez nich se to prostě neobejde - navíc vám to určitě vynahradí kočička a hodný Titán s hodným Gigantem :)
M é h o d n o c e n í: 98%

Pýcha a předsudek (Pride and Prejudice)

25. března 2014 v 11:30 | Demigod from District Ravenclaw aka Verča Luna Suki Hane (¬‿¬) |  Knihy
Anglický román Jane Austenové, popisující život střední společenské vrstvy na venkově, s poněkud ironickým podtextem. V první řadě musím napsat, že kniha není vůbec přeceňovaná a ne nadarmo je považována za její vrcholné dílo. Hezky se četla a postavy byly celkově příjemnější a tak nějak "lidštěji" podané než např. v knize Rozum a cit.
Rodina, okolo které se vše točí, nosí jméno Bennetovi a tvoří ji, krom rodičů, pět dcer. Matince záleží především na tom, aby všechny co nejrychleji a nejlépe provdala. Žijí v hrabství Hertfordshir a se svými nejbližšími sousedy je pojí celkem přátelské vztahy. Obzlášť Elizabeth B., druhá nejstarší dcera, se důvěrně přátelí s Charlottou Lucasovou. Poklidně nudný život však záhy naruší nové panstvo, nastěhované do blízkého netherfieldské panství, v čele s mladým, srdečným a bohatým panem Bingleym.
Na plese pak Charles Bingley poznává Jane Bennetovou, která k němu zahoří nesmělou láskou. I on je jí velice příznivě nakloněn. Naproti tomu Elizabeth si stihne získat nepřítele, a to pana Darcyho, který přijel s Bingleym a velice nelichotivě se o ní vyjádřil.
Časem se stane několik zásadních událostí - příjezd vojenského pluku do Merytonu (s prvotně příjemným Wickhamem), nenadálý odjezd Bingleyových, kvůli kterému se zamilovaná Jane opravdu trápí a především příjezd nadutého pana Collinse, který si umanul vzít si Elizu za ženu. K jeho nepříjemnému překvapení ale dostane košem, nicméně spravedlnost nejspíše existuje a brzy ho začne ho nahánět jiná dáma. Na Elizabeth ovšem čeká ještě jedna, daleko nečekanější žádost o ruku...
V rámci možností se jedná o veselou knihu, kde se setkáme s nechvalnou žárlivostí (sl. Bingleyová), pýchou, láskou a samozřejmě předsudky (Elizabeth)! Moc se mi líbil vývoj postavy pana Darcyho, ze zdánlivého prevíta gentlemanem, kterému nakonec nevadilo ani stýkání se s lidmi z nižší společnosti. Starší slečny Bennetovy skvělé, dvě nejmladší katastrofální, Bingley úžasný, Wickham připomíná Willoughbyho z Rozumu a citu (W na začátku příjmení náhoda?). Oběma hlavním párům jsem fandila, i když mám radši ten Jane×Bingley. Dost mi, mimochodem, ve filmovém zpracování připomněli Billa a Fleur :D
Mé hodnocení: 90%

Piper McLean - Info o postavě

23. března 2014 v 13:00 Percy Jackson
Piper je jedna z hlavních postav série "Bohové Olympu - anglicky Heroes of Olympus", polobohyně, dcera řecké bohyně Afrodíty a Tristana McLeana, filmového herce. Později je také vedoucí Afrodítina srubu.
Piper McLean
Jméno jí dal děda Tom, který prohlásil, že má silný hlas a také doufal, že se jednou naučí všechny čerokézské písničky. Piper je tedy napůl Čerokézka, příslušnice indiánského kmene Severní Ameriky. Časem pomáhala svému otci vyhledávat informace o řecké mytologii pro jeho roli a trochu se toho také naučila. Ráda poslouchala, jak jí otec vyprávěl legendy, které znal od dědy Toma a občas spolu hráli "hru", kdy mohl jeden druhému položit tři libovolné otázky - v takových chvílích se Piper ptala na mámu, kterou nikdy neviděla. Tristan ale odpovídal pokaždé stejně a moc se toho nikdy nedozvěděla.
Později, aby upoutala pozornost svého stále zaměstnaného otce, začala dělat problémy a různé jiné věci. Například nevědomky použila čaromluvu, aby si od jistého řidiče vypůjčila auto. Ten souhlasil, jakmile však přišel k sobě, nahlásil ji za krádež. A tak se Piper dostala (místo do vězení) do školy Wilderness, instituci pro mladistvé delikventy, kde se seznámila s Leem Valdezem a svěřila mu i pravdu, že její otec je hvězda.
(Díky Héře a jejímu plánu se mezi ně přimíchal i Jason Grace, který nikoho z nich neznal a navíc ztratil paměť. Leo a Piper na něj však měli falešné vzpomínky upravené Mlhou a nejprve si mysleli, že si dělá legraci, a tak při jejich prvním a pravém setkání došlo k několika nedorozuměním. Přesto se všichni tři dokázali spřátelit i doopravdy.)
Po menší nehodě v Grand Canyonu se objevila Annabeth spolu s Butchem a odvezla je do Tábora polokrevných. Tam se k Piper přihlásila bohyně Afrodíta, což pro ní byla málem muka. Nejen, že jí nezajímal make-up nebo módní časopisy jako ostatní, ale také se začala navzájem nesnášet s šikanátorskou intruktorkou Drew. Díkybohům ale Piper dostala za úkol výpravu, po které, podle táborových pravidel, vyzvala Drew na souboj. Dívka se ale raději celá uražená vzdala a přenechala jí instruktorství v srubu 10.

Vzhled, schopnosti, povaha
Piper je od přírody hezká, nesnáší sukně, šaty, make-up a má tak trochu klučičí styl. Vlasy si stříhá sama plastovými nůžkami a má oči, které nemají jednu stálou barvu: "Oblečená byla v obnošených džínách, turistických botách a sportovní flísové bundě. Čokoládově hnědé vlasy měla křivě sestříhané a rozčepýřené, s tenkými copánky po stranách. Nemalovala se, jako by na sebe nechtěla upozorňovat; ale nefungovalo to. Byla vážně hezká. Její oči se měnily jako kaleidoskopy - chvilku se barvily do hnědá, do modra a hned zas do zelena." Piper je v porovnání se svými sourozenci agresivnější a divočejší. Jako jediná se nezajímá o módu a další povrchní věci. Vlastní dýku Katoptris (Zrcadlo), která patřila Heleně Trójské a která ukazuje budoucnost. Ovládá čaromluvu, s jejíž pomocí může lidi přemlouvat, aby udělali to, co chce ona, jako v případě omoho BMW. Jelikož je dcera bohyně lásky, umí bez potíží hovořit francouzsky (jazyk lásky). A jako většina polobohů trpí dyslexií, hyperaktivitou a poruchou pozornosti.

Divergence v našich kinech v ohrožení! (+ trailer)

22. března 2014 v 22:55 Filmy
"Bijte na poplach!" To snad není pravda. Bontonfilm se laskavě uráčil nám, kteří tuhle sérii máme tak rádi, zkazit náladu. V Česku nám prý Divergenci v kinech neodvysílají...nejprve problémy se zakoupením licence, poté debaty, zda se jim to vůbec vyplatí. Hm. Film, který je tak moc očekáván, má nejspíš už teď utrum, ale ostatní blbiny, na které chodí málokdo, jim žíly netrhají. -_- No vážně, vždyť kina hrají minimálně z 50% s prominutím kraviny. Nechápu, o co ve skutečnosti jde...Divergence se těší celkem velké oblibě a o nějakém propadáku tu nemůže být ani řeč. Na Slovensku s tím problém nebyl, ale Čecháčci se zase vyznamenávají.
No, o co mi tedy jde? Prý máme naději, když se v této události na FB shromáždí 50 000 lidí: https://www.facebook.com/events/781548528524985/?notif_t=plan_user_joined . Proto bych vás tímto chtěla vyzvat, přidejte se! Máte tam i více informací.

Trailer k filmu zde:

Percy × Annabeth 0.1

21. března 2014 v 23:58 Percy Jackson
Další várka obrázků, které jsem se sem rozhodla dát, přináší nejmilovanější Riordanovy postavy a jejich různá "dobrodružství" :) Máte je rádi, nebo naopak ne?
- Let's go, Seaweed brain!
° Count on me, Wise girl!

Knihy, knížky, knížečky

21. března 2014 v 0:40 Me & My
Dnes se naše domácí sbírka rozrostla o další tři mazlíky. První a nejočekávanější je samozřejmě *světla, bubny!* Hádův chrám neboli House of Hades! U nás měl vyjít už 18.2., nicméně na pultech se objevil až 20.2. Další dvě knihy jsou ze série Narnie, konkrétně první dvě části: Čarodějův synovec + Lev, čarodějnice a skříň. Rozhodně mám co číst, vzhledem k tomu, že tu na mě kouká ještě pdf-ková Pýcha a předsudek. :)
Bohové Olympu Hádův chrám

Nedávno jsem také probudila k životu svůj profil na Databázi knih, kde jsem aktualizovala nějaké informace, vyhledala si další knihy ke čtení a trávím tam vůbec hodně času. Je rozhodně super, že tam jsou k mání také citáty autorů a bazar uživatelů. Jste tam někdo registrovaný? Zatím jsem tam zaznamenala jen jedno SB, které je mimochodem opravdu skvělý čtenář(ka) :) Pokud nejste, doporučuji. :)

Piper 0.1

20. března 2014 v 2:04 Percy Jackson
Několik obrázků Piper McLean, jedné ze sedmi polobohů z "Proroctví sedmi", dcery Afrodíty. (knižní série PJ: Bohové Olympu)

Katniss & Rue (Routa)

16. března 2014 v 23:29 Hunger Games
Pár obrázků jednoho krátkého spojenectví ze 74. Hladových her.

Rezistence (Insurgent)

16. března 2014 v 3:10 | Demigod from District Ravenclaw aka Verča Luna Suki (¬‿¬) |  Knihy
Druhý díl trilogie z pera (nebo klávesnice?) spisovatelky Veronicy Rothové je taktéž za mnou, zanechávající smíšené dojmy.
*Text níže obsahuje SPOILER*