Zkuste si nasadit Moudrý klobouk ;)

Listopad 2013

Demigods' story

20. listopadu 2013 v 1:08 Povídky
Oprášila jsem staré soubory v PC a texty v sešitech a v důsledku toho obnovuji "starý" projekt - autorskou povídku s mým oblíbeným tématem Percyho Jacksona. Na mé starém blogu jsem zveřejnila jenom první díl, takže ho sem taky hodím a pak budu normálně pokračovat v psaní. Teda.. snad normálně :D Dovolím si pár poznámek pro jasnější cíle povídky a pro veřejnou i mou přehlednost:

* děj se odehrává 5 let po událostech z posledních knih (pád do Tartaru a další)
* jednotlivé kapitoly mohou vyprávět různé postavy a vždy v ich-formě
* místo dění bude především Tábor polokrevných, ale určitě nebude sám
* mohou se objevovat i staré známé postavy, pokud dosud žijí a působí v táboře
* plánovaný žánr povídky: dobrodružná, fantasy, ze života, ?drama?
* nové postavy: ultra důležitá položka na seznamu - několik postav samosebou už mám, několik se do povídky dobrovolně přihlásilo a ty nehodlám měnit, ale ! ráda přijmu i několik nových, pokud budete ochotní propůjčit mi vaši povídkovou identitu :) také by bylo fajn, kdyby se ozvali ti, kdo ví, že byli zapsaní a vyjádřili se, zda chtějí pokračovat, protože já si všechny už nepamatuji ^^'

Tak a kdo by se chtěl přidat nově, může mi vyplnit do komentářů pár věcí jako:
a) vzhled postavy (oči, vlasy, výška, svaly,... - vytvářím "avatary")
b) božský rodič (tady vám to ale nemusí vyjít, nechceme přece 6× Poseidona)
c) slabina a naopak silná stránka (to se může odvíjet i od boha, ke kterému patříte)
d) oblíbené činnosti, jaké lidi máte rádi a jaké naopak neSouboj severských bohů

14. listopadu 2013 v 1:06 Ankety
Kdo by je neznal? Hromovládce Thora s jeho mocným kladivem Mjolnirem, syna všeotce Odina a jeho nevlastního bratra Lokiho, vyžívajícího se v kouzlech a iluzích. Ne nadarmo se mu přezdívá bůh lží.
Loki je v podstatě klasický záporňák, který chce Asgardu jenom škodit, tudíž by měl být všemi, nebo alespoň většinou, nenáviděn. Ale! Jakmile se dostal na stříbrné plátno, ztvárněný skvělým Tomem Hiddlestonem, stával se oblíbenějším a oblíbenějším. Mohli jsme to pozorovat od roku 2011, kdy vyšel první Thor, v roce 2012 následovali Avengers... ale to je trochu vedlejší. Pointou ankety je zjistit, kdo vlastně "vede" u nás v Česku - svou špatností zajímavý Loki anebo stará, ostřílená, blonďatá klasika Thor? Vezměte v úvahu klidně jejich filmové i komiksové zpracování. No a hlavně hlasujte! :D

Halloween

4. listopadu 2013 v 23:19 Me & My
Hi! Opožděně přináším "report" z Halloweena u nás v Teplicích. Ve čtyřech jsme si vyšli do klubu "The Legends Rock Café", kde byla tematická noc a soutěž o nej masky. Ptáte se, za co jsme šli? Jednalo se o pokus o Smrtijedy! Blbý ale bylo, že jsme museli tancovat na parketu v těch kabátech a bundách, no děs! :D Ale stálo to za to, jako skupina jsme vyhráli jednu flašku šampáňa. Fotky níže:

Frankenweenie - Weird girl & Mr. Whiskers 0.1

1. listopadu 2013 v 0:01 Filmy
Jedná se o postavu z Burtonovo filmu Frankenweenie a jejího mazlíčka kocoura, Mr. Whiskerse, který občas umí dělat hovínka ve tvaru písmen. Jak a proč, to se nechte překvapit, pokud jste snímek ještě neviděli. Weird girl, neboli Podivínka, mě dost zaujala - klasický "creepy" burtonovský vzhled, její zvláštní, podivné a přitom tak klidné chování... a hlavně ten nikdy nepřestávající upřený pohled s obrovskýma očima, které trumfnou i anime postavičky. A ty vrásky! Jen pro přehlednost: film je 100% černobílý, ale já sem vybrala obrázky, které jsou oproti němu příjemná změna.
Viděli jste film? Jaký na něj máte názor? ;)