Zkuste si nasadit Moudrý klobouk ;)

Září 2013

Spalovač mrtvol

29. září 2013 v 15:58 Knihy
O co ve stručnosti jde? Děj se odehrává před druhou světovou válkou v Praze, roku 1937 - 1939, těsně před jejím vyhlášením. Na konci kniha obsahuje ještě krátký dodatek z roku 1945, tedy po válce.
Hlavní postavou je pan Karl Kopfrkingl, který, jak sám tvrdí, v sobě má kapku německé krve. Neustále čte jistou knihu o Tibetu a mluví o jejím obsahu, o jistotě smrti, převtělení a zpopelnění. Je nesmírně milý a nekonfliktní. Pracuje v krematoriu, miluje hudbu a svou rodinu - žena Marie, které ale říká Lakmé, je poloviční Židovka a s ní má dceru Zinu a syna Miliho. Jeho známý, inženýr Reinke, mu často vykládá, že je dobré být Němcem - árijcem, protože jsou silná "rasa" a silní mají moc změnit svět. Spolu s Vůdcem se jim prý povede sjednotit Evropu, vymýtit chudobu, nezaměstnanost a lid, který stojí proti nim.
Přibližně v poslední třetině knihy zpozorujeme rychlý spád děje a rozkladu osobnosti pana Kopfrkingla. Rázem je na své němectví převelice pyšný, chodí se bavit s Reinkem a dalšími do Casina, ryze německého podniku, kam nemá přístup jen tak někdo. Ženu, kterou tak miloval a nazýval ji přívlastky jako "čarokrásná, nadoblačná, nebeská", neváhá ze dne na den opustit jen proto, aby mohl být řeitelem krematoria a členem NSDAP. V první chvíli myslí na rozvod, jenže udělá něco daleko horšího. Nelíbí se mu ani chování jeho dětí, které jsou očividně proti hitlerovskému režimu, chození do německých škol a dalším špatnostem, takže se rozhodne je zlikvidovat. Vše omlouvá tím, že by se v novém světě stejně neměly dobře a trpěly by. Což má ovšem asi pravdu...
Co se mi líbilo/nelíbilo? Musím říci, že mi hodně vadilo časté opakování větných členů, někdy i pasáží. Za celou knihu, a to není nijak dlouhá, se obejvilo alespoň pět tlustších mužů s bílým límečkem a červeným motýlkem, ještě více růžolících děvčat v černých šatech a starších žen s brýlemi, co pily pivo. Kopfrkingl byl snadno ovlivnitelná postava, která se až nepřirozeně rychle změnila, zpřeházela své hodnoty a morálně klesla až na to nejhlubší dno. Skoro jakoby mu "ruplo v bedně". Málokdy promluví někdo jiný než tato "hlava rodiny", takže se může zdát, že se jedná o jeden velký monolog, ale podle mě jsou ostatní přímé řeči vynechávány záměrně, musíme si je občas domyslet. Žánr groteskní horor však kniha splňuje do puntíku.
Moje hodnocení je 70%. Doporučuji přečíst :)

Team 8 - cosplay

28. září 2013 v 22:56 Naruto
Více cosplayů opět v celém článku. Tentokrát se nejedná o sérii Shippuudenu, ale jejich mladší verze. Kurenai bohužel jaksi chybí :D A ti Shinovi brouci jsou na prvním obrázku fakt dobře udělaný :)

Povídka na téma: Setkání s literární postavou

26. září 2013 v 0:03 Povídky
Tak, jelikož mám ještě nějaký ten den čas, rozhodla jsem se něco spáchat i já. Nejprve mě napadlo použít pro setkání někoho z HP, jenže jsem se nemohla rozhodnout koho. Takže jsem si přirozeně vzpomněla na další skvělou supr čupr sérii, mnozí už jistě víte jakou, a to Percyho Jacksona :D Měla jsem hned několik adeptů na setkání... v povídce se dozvíte, koho jsem si nakonec vybrala ;)
Znaky: 97, 88, 55, 90, 91, 59, 92, 28, 93, 91, 94, 99, 34, 92, 44, 95, 64, 61, 56, 85, 91, 46. Celkem 1645.

FanVideo 0.1

24. září 2013 v 0:14 Percy Jackson
Wow, tohle je asi to nejsenzačnější, co jsem na Percyho kdy objevila. *-* Speciálně by se na to měla podívat Anti, protože je do toho stejnej blázen jako já. A takový lidi miluju, jen škoda, že jich je pomálu. Jestli jsi už viděla/jestli jste už viděli, nevadí, připomeňte si to! :D
Obrázky patří autorce, která si říká Viria, ale to už je myslím ve videu :) Pro mě je to opravdová lahoda, požitek, tuna emocí. Text písně padne na příběh polobohů jako ulitej. Krásně si uvědomíte, jak měly/mají postavy těžký život - Nico, Frank, Hazel, Leo, Reyna...jen se nemůžu zbavit dojmu, že Piper je tak trochu k ničemu. Třeba její čas ještě přijde?...No, trochu pochybuju. Navíc jako jediné jí všechno pěkně vychází, nemyslíte? -_-
No, co ještě dodat? Gratuluju šikovným lidem jako tihle, kteří když spojí síly, vznikají neskutečné kousky, a to teď nemyslím jenom videa. A AŤ TO NIKDY NESMAŽOU!


Team 10 Shippuuden - cosplay

21. září 2013 v 16:42 Naruto
Just WOW. :) Víc fotek v celém článku ;)

Relikvie smrti - Kráturův příběh

18. září 2013 v 15:55 Harry Potter
Na jedné stránce existuje pár opravdu pěkných (a smutných) obrázků zachycující kapitolu "Kráturův příběh" ze sedmé knihy. Jedná se konkrétně o část, kdy skřítek vzpomíná na onu ohavnou jeskyni plnou neživých a smrt svého pána Reguluse Blacka.

Part of Tsunade's cosplay 0.1

17. září 2013 v 1:20 Me & My
Musím se pochlubit svým přívěskem, který mi, s trochou štěstí, bude sloužit ke cosplayovní lady Tsunade ^^ :D Objednán mým přítelem (:*) z Ebaye, celkem za necelých 60 kč - pošta zdarma! No neberte to! Kvalita je velice dobrá, jen doufám, že se ta černá šňurka přestane kroutit a chovat se jako had - nejsem Orochimaru, Voldemort ani nikdo podobný :D

Mark of Athena 0.2

14. září 2013 v 19:45 Percy Jackson
Cheche... další série obrázků od šikovných autorů/autora, bohužel pro mě neznámého jménem, z tumblr. Osobně to nazývám "Jak poslat Percymu nenápadně vzkaz o pomoc."

Mark of Athena 0.1

12. září 2013 v 1:22 Percy Jackson
Some pictures - situations from book, so *SPOILER* ;)

Stamps 0.2

10. září 2013 v 23:11 Tvorba
Další várka je tu ^^ Někomu se přání splnilo, někomu ještě ne, ale dělám na tom! :D Opět jsem neodolala tématu Percy Jackson a asi ani nikdy neodolám :D
Jinak stále platí, že si v případě zájmu můžete stampky zkopírovat na blog, jen je nevydávat za svoje ;)